WYSOKIE ZWYCIĘSTWO WIECZYSTEJ!

Pojedynek Jutrzenki z Wieczystą, jak wszystkie z udziałem tej drugiej drużyny bogatszej historii nie miał. Od początku uwidoczniła się różnica klas pomiędzy obydwoma zespołami!

Pierwszego gola podopieczni Franciszka Smudy zdobyć mogli już w pierwszej minucie. Wtedy jednak Jankowskiego powstrzymał jeszcze Maciejowski. Później jednak wyciągał już głównie piłkę z siatki. W 4, 22 i 34 minucie głową z niewielkiej odległości pokonywali go Frańczak i dwukrotnie Jankowski. Świetną okazję na podwyższenie prowadzenia miał jeszcze Kumah na początku meczu ale jego atomowe uderzenie w samo okienko golkiper miejscowych zdołał przenieść nad poprzeczkę.

Podopieczni Piotra Powroźnika nawet jak docierali już w pole karne rywali, to nie byli w stanie tam wiele zdziałać. Wyjątkiem wydaje się być akcja z 25 minuty gdy Pietrzyka znakomitym podaniem w uliczkę uruchomił Balawender. Pietrzyk okazał się szybszy od Frańczaka i Plewki, ale przestrzelił.

Po pierwszej połowie Wieczysta prowadziła zatem pewnie aczkolwiek niezbyt okazale. Zmieniło się to w drugiej połowie choć dopiero w jej końcowych fragmentach. Tyle, że gole padały regularnie co jakiś czas. Strzelanie po zmianie stron rozpoczął już w 49 minucie Frańczak, który pięknym uderzeniem w okienko bramki Maciejowskiego zamknął koronkowy kontratak Peszki z Misakiem. W 60 minucie po faulu Ficka na Misaku, do karnego podszedł Peszko ale trafił jedynie w poprzeczkę. Kilka chwil później Lincę w polu karnym faulował z kolei Maciejowski i jego już z rzutu karnego pokonał Majewski. Do pogromu krakowianie doprowadzili w ostatnim kwadransie. Najpierw efektownym uderzeniem czubkiem buta w okienko popisał się Moulin, a w 89 i 90 minucie gole padały po dośrodkowaniach Lincy. W 89 minucie dobijał jego uderzenie Bąk, a chwilę później Bąk co prawda musnął głową piłkę, ale do siatki skierował ją niefortunnie Grodzicki i mecz zakończył się porażką Jutrzenki 0:8.